top of page

מאמרים

 

שפיכה מוקדמת – שער לחוויה אין-סופית / מיכה רז

לתיאום פגישה התקשרו - 0546864380

הנה פגשת בחורה מדהימה, ושוב פרפרים בבטן: אתה רוצה אותה. ההכירות הראשונית עברה בהצלחה. קצת פלירטוט, קצת נגיעה, ואצלך – ההתרגשות בשיאה. ערב ראשון הגיע לסיומו, וגם שני חלף עבר. ושוב אתה  מוצא את עצמך באותה נקודה, קשה ומביכה. הרי רק אתה יודע על אותה "הבעיה". פתאום תאמץ כל תחבולה אפשרית כדי להיחלץ ממצב אינטימי. אתה חש מבוכה ופחד, ואינך רוצה שוב לאכזב ולהתאכזב. האם יש מוצא?

 

תופעה זו משפיעה על כל תחומי החיים. חלקנו מחליטים לא ליצור קשר עם נשים, אחרים נהיים מניפולטיביים: מוצאים דרכים אין ספור לענג ולהקסים נשים, ומיד לאחר החדירה המפחידה – נעלמים. שוב גמרנו מהר, שוב רצינו יותר, ושוב ללא הצלחה. רגישות. זה שמה של ה"מחלה". אצל גבר רגיש עונג, חיבור של אמת, נשיקה של ממש – יוצרים מקום קסום של גירוי והנאה,  משם פתאום מופיעות אורגזמה לא-נשלטת ופליטה. מיד לאחר אורגזמה המלווה בשפיכה, רוב הגברים מתנתקים: רוצים שקט, להיות לבד. בלי חשק לגעת או שיגעו בנו, ואנו נהיים ציניים, חסרי סבלנות, עצבניים, רעבים ומתוסכלים. כשזה קורה 'מהר מדי', האגו נפגע, הסיפוק נדחה, והדימוי העצמי – בשפל המדרגה.

 

סימפטומים אלו ואחרים נגרמים כשאנרגיית החיים הנמצאת במאגר הזרעים עוזבת את הגוף ועד שאנרגיה זו תתחדש בגופנו אנו נהיים חסרי רצון. בדרך כלל נדרש לילה שלם לחדש את מחסן החיוניות לאחר פליטה, אז רובנו גומרים – והולכים לישון…

ריפוי והתחברות מתוך הבנה התמסרות והתנסות הסוד טמון בהבנה של האנרגיה הגברית והאנרגיה הנשית:

הגבר מביא אל העולם אנרגיה מאוד נחרצת ומובילה, כשמטרתה ברורה: רצון לכבוש, להרשים, להוביל ולשלוט – ורצון בלתי נשלט לגמור. האישה מנגד מביאה אנרגיה מאוד סבלנית – חום ואהבה, חוסר תחרותיות, התמסרות ונתינה, עם חיבור מלא לרגע הזה. זהו חיבור של ממש לעוצמות החיים: נתינה טוטאלית לילדיה, חיבור של אהבה לביתה, ורצון להעניק אהבה אין-סופית לבן זוגה.

 

הבנה זו של ההבדלים בין המינים מובילה לשאלה: מה עושים? איך מגשרים על הפערים? כיצד לא גומרים כשרוצים שזה לא יגמר? איך לומדים להיות מחוברים לטוטאליות, לאהבה, לשמחה, לרגע הזה ולעשייה מתוך אהבה? איך להתיידד עם החיים ולהבין יותר?

התיידדות עם האנרגיה המינית האנרגיה המינית הגברית היא מטבעה תוקפנית. אנרגיה זו גורמת לנו הגברים לרדוף אחרי נשים כדי לכבוש את ליבן. אנרגיה תוקפנית זו מביאה לא מעט גברים למקומות קשים של כוחניות או כפיה. זוהי האנרגיה המביאה אותנו לרצות לגמור, וכשהיא יוצאת מגופנו היא גורמת לנו להעלם.

 

אצל בנות זוגנו, המנגנון עובד אחרת. ליטוף מזמין ליטוף, רגע מקסים נזכר ומוערך, נשיקה פותחת את הלב. חיבוק גורם לנשים לרצון להיפתח, ואורגזמה גורמת להן לרצות אותנו יותר. נשים יכולות להגיע לכמה אורגזמות שהן רוצות, וכל אחת פותחת את ליבן, יותר ויותר. כשאנו מבינים שהאנרגיה הגברית הינה תוקפנית ביסודה, אנו פונים לשיעורנו הראשון:

 

שלב ראשון – שקט והקשבה

תחילה נבין שרעש הוא המנהל אותנו: פנטזיות ורצונות בלתי ממומשים גורמים לאנרגיה להתעורר. נתחיל במדיטציה שתפקידה ליצור שקט במקום מחשבות, וליצור הקשבה ומקום לתחושות בתוך גופנו.

 

שלב שני – התיידדות 

העלאה והורדה של רמת האנרגיה המינית. לאחר שנעלה ונוריד את רמת האנרגיה מספר פעמים, ליבנו ייפתח יותר והאורגזמה תתקיף פחות. זהו שלב ההתיידדות.

 

שלב שלישי – שימור האנרגיה

נלמד להעלות את רמת האנרגיה המינית שלנו למקום בו מתחילים להרגיש את האורגזמה (תחילת הכיווצים). נפתח הקשבה והתמסרות לתחושה החזקה שהאנרגיה מביאה איתה, כאשר היא עולה ועולה ורוצה להתפרץ החוצה. נלמד לזהות את נקודת האל-חזור, להרפות ולא להגיע לשלב השפיכה.

 

בשלב זה מופעל המנגנון שדרכו המוח מבין שהאורגזמה בפתח. שדר זה יגרום לגופנו להתחיל במלאכת יצור מחסן אנרגיה נוסף. כלומר: אנו רק נגענו באורגזמה והזרעים עדיין איתנו, וגופנו כבר מייצר מאגר נוסף של אנרגיה.

אנרגיה זו והתחושות העולות גורמות לרצון להיות, לנשום לחבק, ליהנות, ולרצון שלא יגמר לעולם. לסובלים משפיכה מוקדמת: דרך תהליך זה של העלאה והורדת האנרגיה המינית האורגזמה תתרחק ויופיע רצון להיות. הפחד יעלם, ואז גם הרצון להיות יתגשם.

 

כשהלב פתוח והראש שקט – השמים הם הגבול.

 

מפגש טנטרי לזוגות

אימון אישי לזוגות והכוונה בדרכי הטנטרה לחיים באהבה, הרמוניה ועומק. מפגש חוויתי (כ 4- 3 שעות), המקנה כלים מעולם הטנטרה הניתנים ליישום ביום יום. יחבר אותנו דרך מודעות לאמת לשמה התחברנו לבני הזוג שלנו-אהבה אין סופית ויצירה משותפת. המפגש יתמקד בעשייה שונה המובילה לתוצאה שונה. נתמקד במספר כלים מעולם הטנטרה שיפורטו בהמשך.נתחיל בשיחה בה נספר על עולם הטנטרה, תורה רוחנית עתיקה שמקורה בהודו,  כפילוסופיה הנוגעת בכל רמות החיים דרך שער המיניות .
בהמשך נתמקד במספר כלים דרכם נתחבר למציאות שונה- למודעות, הקשבה, פתיחות, הכרות מחודשת עם עצמנו ובני הזוג שלנו, מגע מהלב והנשמה, שימוש שונה באנרגיה המינית שלנו וחיבור אין סופי בין בני הזוג - טנטרה כמדיטציה בשניים.
במהלך השיחה נהיה מאוד קשובים אליכם בכדי שנוכל להתאים ולבנות את המפגש אישית אליכם. חשוב מאוד ליצור אווירה בטוחה ומאפשרת לחוויה עוצמתית חיובית ובונה.

בתום השיחה תוזמנו למקלחת משותפת. אנו נחכה לכם בחדר המפגשים. נתחיל במדטציה (בדמיון מודרך, לא נדרש ידע מוקדם), שתאפשר לנו להתחבר לשקט, מודעות לגופנו – ברגע הזה והקשבה. הכלי הבא – עיסוי טנטרי (העיסוי ילווה ברגישות גבוהה והקשבה לשני בני הזוג), יחבר אתכם מתוך מקום שקט ורגוע לעצמכם, יאפשר תרגול בנשימה מודעת ושימוש שונה ועוצמתי באנרגיה המינית.
מתוך העיסוי נעבור לתהליך זוגי שיאפשר תרגול הכלים  בזוג – טנטרה כמדיטציה בשניים-שני אנשים, הנמצאים באותה נקודת זמן, בהקשבה ובחווית הרגע.

המפגש הטנטרי מיוחד ועוצמתי מאחר והוא נובע מכוונה טהורה ואמיתית, ליצור חיבור עמוק בין בני הזוג, להתאהבות מחודשת, לרגעי אושר ואמת, בסיס להתפתחות משותפת אל עבר הלא נודע- מעבר למוכר והידוע-בשיתוף פעולה ואמון.

המפגש יבנה לפי רמת הפתיחות והאמון שיווצרו.
מתאים לזוגות בכל הגילאים הטרוסקסואלים והומו/לסבים.

טעם של שוקולד אי אפשר להעביר במילים- צריך לטעום, אהבה מרגישים, טנטרה חווים… הדרך יכולה להיות ארוכה/קצרה, מה שכן היא מדהימה היא מעבר לכל המוכר והידוע לשם מגיעים דרך מודעות. אנו  מקדישים את עצמנו לכך מהלב

העיניים ראי הנפש

בעיניים שלנו אנחנו רואים את העולם וגם מבטאים את העולם הפנימי. כמו הנשימה, גם העיניים הן חוליה מקשרת בין פנים וחוץ ובין גוף ונפש.

תרגילי עיניים משפרים את היכולת של העיניים לראות ולקלוט ואת טווח הראיה שלהן אבל גם משפיעים מבחינה עצבית על המוח ועל מצבהרוח. גופנפש. 

בשיעור מסוג זה שמתמקד במבט, נפתח בתרגילי עיניים של תנועה ומיקוד. 

.לאחר מכן נתרכז בנקודת המבט באסאנות שונות ובויניאסות.

יש נטיה רווחת לעצום עיניים בזמן תירגול יוגה. עצימת העיניים באמת מקטינה בהמון את הגרוי החושי והסחת הדעת שגורמת הראיה. התבוננות ממוקדת היא אתגר. היא מכריחה אותנו להתבונן פנימה והחוצה בו זמנית. האתגר המבורך הזה מביא אותנו להיות נוכחים במלואינו בתרגול. להיות כל כולנו בכאן ועכשיו.  הכאן והעכשיו שהוא האמת המוחלטת היחידה, נותן מנוחה מזרם המחשבות, מהסרטים שאנחנו מאכילים את עצמנו לתיאבון ובריחה למקומות וזמנים שאינם כאן ועכשיו. והרי בדיוק לשם כך התכנסנו!

בנימה אישית מאוד אני יכולה לספר על פעם אחת שהגעתי לשיעור כזה במצברוח שפוף ביותר.    התמודדתי עם תחושת אבל ואובדן והכלים היוגיים העומדים לרשותי  לא הועילו ונשאבתי שוב ושוב לתחושת כאב שהשתלט על כל הוויתי.   התירגול הזה לא איפשר לי יותר להמשיך להסתובב בסמטאות האפלות של הנפש והשינוי שחשתי בסוף השיעור היה עצום. יצאתי מרגישה טוב. לא סתם בסדר. פשוט טוב, חזרה אלי האופטימיות ושמחת החיים וההנאה מהדברים הטובים שקיימים בעולם שלי..

 .

facebook_1550478384807.jpg

צורך-רצון-אפשרות יוגה בהתאמה אישית

יוגה בהתאמה אישית מתקיימת בשטח החפיפה בין הרצונות, הצרכים והאפשרויות שלך.
אני אתן דוגמא - נניח שהרצונות שלך הם יחס אישי צמוד, תירגול בלי לצאת מהבית, ותדירות של לפחות ארבע פעמים בשבוע. הצרכים שלך הם איזון לחץ דם ושיפור טווח תנועה בכתף שמאל. והאפשרויות שלך הן מבחינה כלכלית עד 300 שקל בחודש ופניות לפגישה רק בימי שישי בבוקר. 
המסלול שנתכנן יקח בחשבון את כל אלו. יכול להיות שנבחר מסלול של שיעור קבוצתי פעם בשבוע ושיעור אחד בחודש בוידאו אותו ניתן לתרגל בבית כל יום. או שנבחר מסלול של שלושה שיעורי וידאו בחודש ותמיכה טלפונית, או שיעור פרטי בביתך אחת לחודש ושיעור וידאו חודשי חדש כל חודש. (דוגמאות למה שאפשר להכניס ב300 ₪ לחודש). בכל מקרה מה שניצור עבורך יחד יהיה רק בתוך שטח החפיפה הזה של רצון, צורך, אפשרות. 
 

שפיכה
bottom of page